Miejsce ze Smakiem - Hotel SIlvia

kwietnia 18, 2019

To była moja pierwsza podróż do Gliwic. Co prawda byłam kilka lat temu na Śląsku, jednak w Katowicach. Natomiast nie mogłam się doczekać, co ciekawego zastanę w tym mieście. Uwielbiam poznawać nowe miejsca, wyszukiwać piękną architekturę i smaczne restaueacje :) Właśnie dzisiaj chciałabym opisać Wam, gdzie zatrzymałam się na niesamowicie pyszny obiad.
Hotel Silvia

Mieści się blisko dworca głównego, więc przeszliśmy się stamtąd na piechotę. Jest to bardzo duży budynek, więc nie da się przejść obok niego obojętnie. A w nim... mieści się klimatyczna restauracja Majer (minibrowar). Wystrój naprawdę bardzo przypadł mi do gustu. Tego dnia miałam ochotę na coś specjalnego i zdecydowałam się na szaszłyka, który został podany w bardzo oryginalny sposób. Natomiast Hubert zamówił roladę z zapiekaną kapustką i ziemniakami. Wstaliśmy bardzo wcześnie, więc nie mogłam odmówić sobie kawy, a Hubert arbuzowej lemoniady, której nie było w karcie, ale pan barman wyczarował dla niego coś specjalnego. Przy tej okazji koniecznie muszę wspomnieć o bardzo miłej obsłudze, co niestety nieczęsto się zdarza.Oczywiście na tę dawkę wrażeń i smaków zaprosił mnie likier Saska. Jest to 8 miejsce, które mogą dla Was recenzować w ramach akcji Miejsca ze Smakiem. Tym razem postawiłam na Saską orzechową. Nie mogliśmy się zdecydować, jaki deser wybrać, bo wszystko wyglądało tak pysznie. W końcu stanęło na serniku lawendowym. Pierwszy raz jadłam takie połączenie, ale było wybornie.


Ktoś z Was jest Gliwic?

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Wydaje się być świetnym hotelem. Gdy udam się w tamte okolice na pewno zarezedrwuję nocleg. Czekam na kolejny twój post :)

    OdpowiedzUsuń