Jak oszczędzić i spełniać swoje marzenia?

marca 24, 2018


Od kilku lat jestem naprawdę przeoszczędną osobą i staram się szukać na każdym kroku różnych alternatyw, aby zaoszczędzić co miesiąc daną kwotę. Następnie schowane do skarbonki oszczędności mogę przeznaczyć na spełnianie swoich marzeń, takich jak podróże, droższe ubrania/dodatki itp.Nie jest łatwo być gospodarnym, szczególnie mieszkając w dużych miastach, gdzie na każdym kroku kuszą nas różne rozrywki, restauracje i atrakcje. Odkąd zamieszkałam sama, zaczęłam zwracać na to szczególną uwagę. A gdyby tak móc oszczędzać na rzeczach, na których na pierwszy rzut oka nie wiemy, że możemy odłożyć kilka złotych? Planuję swoje wydatki i tworzę listę z podsumowaniem każdego poprzedniego miesiąca. Kiedy okazuje się, że udało mi się odłożyć konkretną sumę – chowam ją do skarbonki. Każda stówka się liczy, a w Banku Pekao S.A. otrzymujecie  do 100 zł zwrotu za rachunki za komórkę. Dodatkowo nie musicie martwić się, że zostaną pobrane Wam opłaty i prowizje za prowadzenie konta, za obsługę karty do konta  za wypłaty tą kartą z bankomatów Pekao S.A. 

Żyję w biegu i nie mam czasu na długie chodzenie po sklepach. Dlatego zazwyczaj przeglądam sklepy internetowe, jadąc komunikacją miejską lub kiedy mam chwilę wolnego przed spotkaniem. Dzięki aplikacji mobilnej PeoPay mogę zaakceptować przelew dzięki odciskowi palca. Nawet nie wiecie, jakie to łatwe i szybkie, a zakupy to sama przyjemność. Chwila, moment i macie swoją wymarzoną kurtkę... na którą udało Wam się odłożyć!Warto wyznaczać sobie małe cele, które prowadzą do osiągnięcia tych większych. Dzięki rozważnym decyzjom możemy realizować swoje marzenia. Wystarczy wybierać dla siebie najbardziej przemyślane postanowienia.


* Wpis powstał we współpracy z marką  Bank Pekao S.A. 

Fot.Angelika

You Might Also Like

8 komentarze

 1. Świetny wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny wpis! Ja też staram się być teraz bardziej oszczędna, niestety studenckie zycie do tego zmusza :D
  blaack-pearl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja w oszczędzaniu jestem świetna :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam problem z oszczedzaniem :<

  OdpowiedzUsuń
 5. Powiem szczerze, że najlepiej jest ogarnąć swój dom, a następnie swoje życie finansowe i zawodowe. Wtedy sukces murowany :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaczęłam oszczędzać po 30stce i żałuję, że wcześniej tego nie robiła, ale nigdy nie jest za późno. Warto mieć nadwyżkę w domowym budżecie, to większe poczucie bezpieczeństwa, wolność.

  OdpowiedzUsuń