5 Książek o modzie godnych uwagi- cz.2

lipca 22, 2017

Dzisiaj przychodzę do was z 5 kolejnymi książkami wartymi uwagi. Pierwszą część możecie zobaczyć tutaj – KLIK. Nieprzypadkowo wybrałam publikacje tego samego wydawnictwa – Taschen, które jest kopalnią dobrych pozycji książkowych.1) MODA XXI wieku – dostałam ją od moich rodziców pod choinkę i bardzo często przydaje mi się na uczelni lub przy wpisach, które dla Was tworzę.  To zbiór projektantów oraz domów mody (około 90) + różne trendy i elementy garderoby. Niektórzy nazywają ją biblią mody, a to za sprawą rzetelnego opracowania pracowników miesięcznika "I-D". Znajdziemy w niej młode talenty, które dopiero od kilku lat podbijają wybiegi na całym świecie.
2) Lata 50., 60.,  70. – jestem przekonana, że jeszcze nie posiadam całej kolekcji. Te udało mi się kupić całkiem przypadkowo na jednej z facebookowych grup. Nawet nie wiecie, jaka byłam przeszczęśliwa, kiedy wróciłam do domu z trzema nowymi książkami, za które łącznie zapłaciłam 30 złotych! W każdej z nich dokładniej opisane są i zilustrowane konkretne ramy czasowe w modzie. Dużym plusem jest bogata kolorystyka, która mocno przyciąga naszą uwagę.


3) Historia Mody od XVIII do XX wieku – to ostatnia książka na dziś, którą chciałbym Wam polecić. Dokładnie tak samo jak trzy powyższe, udało mi się ją zakupić na warszawskiej grupie. Zdecydowanie warto tam zaglądać, ponieważ można upolować tam różne perełki.

Jeżeli chcecie szczegółowe recenzje poszczególnych książek, to koniecznie dajcie znać. Staram się powiększać swoje zbiory z miesiąca na miesiąc i wiele tytułów czeka na kolejne wpisy z tej serii.

You Might Also Like

3 komentarze

 1. Uwielbiam tego typu wpisy! :)
  blaack-pearl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze żadnej nie czytałam:)
  pozdrawiam cieplutko :))
  woman-with-class.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Asiu co ta za grupa, na której przechwytujesz te perełki?

  OdpowiedzUsuń