Do czego założyć koszulę jeansową?

czerwca 16, 2017

Ostatnio odkryłam, że jeansową koszulę/katankę można nosić na różne sposoby. Postanowiłam tym razem pokazać Wam coś nowego na moim blogu. Do jeansowej koszuli dobrałam sukienkę halkę, która cały czas nie wychodzi z mody i klasyczne czarne mule.


Jeans nigdy nie wyjdzie z mody. Jest to jedna z lepszych inwestycji w naszej garderobie. Z sezonu na sezon pojawia się w różnych odsłonach. Jeansy powstały już ponad 150 lat temu i z roku na rok ich popularność wzrasta. Każdy w swojej szafie posiada chociaż jedną koszulę lub katankę wykonaną z tej tkaniny. Jeans inaczej zwany denimem swoją nazwę zawdzięcza francuskiemu miasteczku Nimes, gdzie mieściła się fabryka, w której wytwarzano wcześniej wspomniany materiał. W pierwszej fazie jego zastosowanie nie było związane z modą. Wytwarzano z niego płótno namiotowe. W kolejnych latach stroje robotników zaczęły być wytwarzane z jeansu. W późnych etapach zaczęto je farbować, ozdabiać, dorabiać kieszenie i rozrywać.

Historii o podartych spodniach w internecie jest mnóstwo, więc jeżeli chcecie, to w kolejnych wpisach mogę Wam opisać kilka teorii.

Dajcie znać, czy ta stylizacja przypadła Wam do gustu. :)

kolczyki,sukienka,koszula- Tally weijl

You Might Also Like

3 komentarze