Do czego założyć bluzkę z gorsetem?

maja 31, 2017
Jeden wzór, a tyle znaczeń. Rozpoczynając od tych radosnych, pełnych energii, na tych  smutnych, wywołujących w nas chwilę zadumy i przemyślenia kończąc. Paski paskom nierówne. Ich historia sięga średniowiecza, gdzie były przeznaczone dla osób z najniższych szczebli struktury społecznej. Były symbolem zła i grzechu oraz siły nieczystej. Jeżeli pamięcią wrócicie do filmów o dworach królewskich, to przypomnijcie sobie stroje błaznów rozśmieszających towarzystwo pałacowe. Romantyzm odczarował ten negatywny wydźwięk i paski zaczęły kojarzyć się z młodością oraz beztroską.  Niestety wojny przyniosły najgorsze wspomnienia, które wywołują ciarki na plecach i łapią każdego za serce.

Obecnie rodzajów pasków jest niemalże nieskończenie wiele. Inaczej prezentują się w wizytowych garniturach na czerwony dywan, a inaczej w więziennych celach lub w letnich sukienkach. Na tyle zainteresował mnie ten temat, że postanowiłam w internecie poszukać jeszcze więcej informacji. Natrafiłam na książkę "Diabelska Materia. Historia pasków i tkanin w paski". Niestety dopiero dzisiaj udało mi się ją zamówić po długich poszukiwaniach, więc jeżeli okaże się godna uwagi, to chętnie stworzę dla Was jej recenzję.

Mocnym akcentem są pasy na spodniach, ale postanowiłam je połączyć z gorsetem, który posiada dokładnie ten sam motyw w innym wydaniu. Bluzki z gorsetami to hit sezonu... Niestety mój biust skutecznie uniemożliwia mi ich noszenie, więc nieczęsto zobaczycie mnie w takim wydaniu. Moim obecnym hitem są kolczyki ze zdjęcia. Nawet nie wiecie, ile czasu poświęciłam na znalezienie tych odpowiednich. Złote ogromne klasyczne koła i mała perełka na ich zakończeniu to strzał w dziesiątkę.


Standardowo dajcie mi znać, czy nosicie i lubicie paski :)

fot. Aleksandra Furka

pants,t-shirt,earrings- Tally Weijl

You Might Also Like

4 komentarze

 1. Świetna stylizacja, ale spodnie to miszcz w tym całym zestawieniu!
  Musze je mieć, haha :)

  Pięknie Asiu! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie wyglądasz! :)
  blaack-pearl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Spodnie bardzo podobają mi się, rewelacyjne są !

  OdpowiedzUsuń
 4. Spodnie petarda!!!! Kocham paski!!!

  www.ladyagat.com

  OdpowiedzUsuń