Stylizacja z paskiem do spodni i jego zastosowania

marca 26, 2017

W ostatnim czasie bardzo polubiłam nosić paski, które mogą podkreślać nam talię, ale tym razem użyłam go jedynie do walorów estetycznych. W pierwszej fazie powstania miał służyć tylko jako element podtrzymujący za duże spodnie. Jednak teraz króluje na wszystkich wybiegach i ma przeróżne zadania.


Model ze zdjęcia bardzo skojarzył mi się z dzieciństwem. Miałam je w każdym możliwym kolorze i  z tego co pamiętam, w tamtych czasach każdy je nosił. Mam wrażenie, że inspirowany jest pasami bezpieczeństwa w samochodach, a zdobią go dwie srebrne klamry w kształcie koła.

Myślę, że w kwestii pasków do spodni najbardziej mogą wykazać się mężczyźni. Nic nie może być przypadkowe, a ten wbrew pozorom drobny gadżet musi pasować perfekcyjnie do reszty garderoby i dodatków. Szczególnie w stylizacjach formalnych, gdzie tworzywo i grubość pasków odgrywają dużą rolę. W wersji codziennej można bardziej poszaleć z klamrą, kolorystyką czy szerokością.

Tych skórzanych najlepiej nie przechowywać zwiniętych (sama tak robiłam przez długi czas, ponieważ myślałam, że w ten sposób zaoszczędzę dużo miejsca), gdyż w ten sposób szybko się niszczą i nie posłużą nam na lata. Najlepiej powiesić je np. na wieszaku, wyprostowane.

Do paska dobrałam długi wiosenny granatowy płaszcz, poszarpane na dole dwukolorowe jeansy i skórzane botki z klamrami, na kaczuszce, które ostatnio dostałam w prezencie i skradły moje serce.

Dajcie znać, czy ta stylizacja przypadła Wam do gustu. :)

fot. Ola

mom jeans- mango
shoes-zara
coat-tatuum
belt-simple
golf-nn

You Might Also Like

5 komentarze